ZMENA PROGRAMU A ČASY PREDNÁŠOK SA MÔŽU ZMENIŤ! 


SOBOTA


 od 10:00 

Otvorenie predajných stánkov, herne spoločenských hier a virtuálnej reality 


 15:00 – 16:00 

Pavol Melkor Červeniak – Charakter dizajn (workshop kreslenia v stánku Hramelot Studios) 


ANOTÁCIE:
Na workshope si vyskúšame niekoľko cvičení, ako vytvoriť jednoduché postavičky alebo karikatúry seba, zvierat a predmetov s dôrazom na hlavné popisné znaky toho ktorého charakteru. Takisto si ukážeme vrámci inšpirácie (podľa môjho skromného názoru) tých najlepších autorov z brandže conceptartu a komiksov. Pozrieme si aj krátky film o dobrodružstve a priateľstve, na ktorom si ukážeme, že aj bez jediného slova sa za pár minút dajú vystihnúť povahy postáv a skvelý príbeh.

 16:00 – 17:00
Komiksový zborník Pomimo (kinosála)


ANOTÁCIE:
Komiksový zborník POMIMO vytvorený z čírej radosti,
na svedomí ho majú študenti VŠVU v Bratislave…
Pomimo je študentský zborník vytvorený komiksovými nadšencami na pôde Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. V Pomimo sa okrem tvorbe komiksov venujeme aj prednáškam, diskusiám a workshopom na tému komiks. Zoskupujeme študentov z rôznych odborov a publikujeme ich tvorbu. Momentálne vydávame druhé číslo časopisu. Komiksový časopis POMIMO vytvorený z čírej radosti.

 17:00 – 18:00 (kinosála)

Červená krakatica – sociálny projekt


ANOTÁCIE:

Keď sa minulý rok rozmohla po internete hra Modrá veľryba, rozhodli sme sa reagovať vytvorením vlastnej hry. Našim cieľom bolo naviesť mládež k pozitivite a dobrým skutkom.

  18:00 – 19:00 

Vierka Zubalová a Ingrid Kepková – Clouduality (Experimentálne autorské čítanie – performance) 

ANOTÁCIE:
Clouduality
Experimentálne autorské čítanie – performance
Clouduality je tretí experimentálny postinternetový projekt autorského komba, Ingrid Kepkovej a Vierky Zubalovej. Predstavuje osobné denníkové zápisky najmä z obdobia jari/leta 2018 zasadené do priestoru Košíc (Kospace) a tajomného miesta na kraji Európy. Dej sa odohráva v atmosfére pripomínajúcej
Reality – show. Čitateľ je nútený dekódovať úryvky textov. Zápisky sú publikované na takmer neexistujúcom internetovom blogu na stránkach Tumblr. Vypovedajú o subjektívnom vnímaní a prežívaní osobných príbehov a dianí v úzkej komunite.
Autorky nezávisle od seba pridávali príspevky pod pseudonymom. Čitateľ má teda možnosť zistiť, ktorý príspevok prináleží ktorej autorke, iba prostredníctvom nejasných náznakov. Texty odzrkadľujú psychické stavy, ako aj špecifickú atmosféru, ktorá zavládla v týchto mestách počas letných mesiacov. Tematicky voľne nadväzujú na predošlé publikácie 00kniha a Refugees: REALITY SHOW.
Boli napísané ako zhrnutie a akýsi komentár prežitého roka od jedného leta po druhé. V tomto období paralelne vznikali aj maľby, ktoré tvoria vizuálny doprovod k textom.
Meteorologické javy  až podozrivo magicky pripomínajú to, čo autorky prežívali vo svojom vnútri. Publikácia vznikla za účelom symbolického uzatvorenia 12 mesačného osobného cyklu.
Autorky sú absolventkami Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach, ateliéru Grafiky a experimentálnej tvorby u prof. PhDr. Peter Rónaia, akad. mal.

  19:00 – 20:00 (kinosála)

Súťaže a tombola 


ANOTÁCIE:
Vyhodnotenie tomboly + súťaže a zábava s moderátormi. Lístky do tomboly kúpite na našom info stánku. Jeden lístok je za 1 € a kúpiť si ich môžete koľko len chcete. 🙂

 20:00 – 21:00 (kinosála)

Meridian Prime (KONCERT) 


ANOTÁCIE:
ZÁUJMY:
Umelci, ktorí sa nám tiež páčia:
David Bowie, Jimi Hendrix, Beatles, Queen, Black Sabbath, Led Zeppelin, Deep Purple, Jamiroquai 
Záujmy kapely:
informatika 😀 
Žáner:
rock’n’roll, psychedelic rock 
Členovia kapely:
Ivan Hnat – spev, gitara
Dávid Grešlík – solo gitara, občas spev
Lukáš Gold – hlavne bicie
Michal Sičák – basgitara 
Rodné mesto:
Svidník 
Informácie:
roztočme to..!! 
Životopis:
taj tak 
Pohlavie:
Plurál (muž) 
Aktuálna lokalita:
Košice
Inšpirácie:
to isté
categories:
Hudobník / Kapela

 21:00 – 00:00
Pop Kultúra Fest – afterpárty niekde v meste